هفت راز موفقیت فروشندگان برتر

0 945

 

 

برایان تریسی در کتاب فوق ستارهٔ فروش شوید، هفت راز مشترک بین فروشندگان موفق را توضیح داده است و بر این عقیده است: هر فروشنده ای که این ۷ مورد را به کار ببندد، در کار فروش موفق است. برای اینکه این هفت مورد در ذهن فروشنده ماندگار شود، من آن را به صورت یک کلیدواژه طراحی کردم تا فروشنده‌های عزیز، خود را به همان صورتی که در این موارد آمده است تجسم کنند و با تمرین و تکرار، برای هر کدام از آن‌ها یک مسیر عصبی در ذهن خود بسازند تا برای آن‌ها به صورت عادت در بیاید.

 

 

۱- ت: تصویر ذهنی مثبت از خود دارند.

فروشندگان موفق همیشه از خود تصویری موفق و مثبت دارند و همیشه به این فکر می‌کنند که می‌توانند راه‌حل غلبه بر مشکلات را پیدا کنند. معمولاً تصویر ذهنی آن‌ها نسبت به خودشان این است که در حال ارتباط موفق با مشتریان بالقوه هستند، خودشان را دوست دارند و درنتیجه از عزت‌نفس بالایی برخوردارند.

 

۲- ج: جدی هستند.

درحالی‌که فروشندگان شوخ‌طبع، خوش‌برخورد و خوش‌اخلاقی هستند، در کارشان جدیت به خرج می‌دهند. با خود و شرکتشان شوخی ندارند و با جدیت تمام به همهٔ امور می‌پردازند.

 

۳- س: سلامتی برای افراد موفق مهم است.

این را خوب می‌دانند که جسمشان است که باید آن‌ها را باید به موفقیت‌هایشان برساند، پس با دقت در تغذیهٔ سالم و ورزش منظم، به تندرستی خود اهمیت می‌دهند.

 

۴- م: مهارت.

همیشه در حال یادگیری مهارت‌های بروز و لازم در کسب‌وکارشان هستند. مطالعه و یادگیری جزئی از زندگی فروشندگان موفق است. مهارت‌های ضعیف و محدود خود را شناسایی کرده و در جهت ارتقاء آن‌ها می‌کوشند.

 

۵- خ: خود گویی.

فروشندگان موفق می‌دانند ۹۵% از احساساتشان توسط نحوهٔ صحبت کردن با خودشان به جود می‌آید. معمولاً احساس هر کس تعیین‌کنندهٔ رفتار اوست و رفتار او تعیین‌کنندهٔ میزان فروش اوست. با خود به‌صورت مثبت صحبت می‌کنند، چون می‌دانند که باید مکالمات درونی خود را کنترل کنند و با خود به شکلی صحبت کنند که دوست دارند باشند و نه آن چیزی که هستند. به‌عنوان‌مثال، از این جملات استفاده می‌کنند: من خودم را دوست دارم، من بهترینم، من می‌توانم، من احساس شادی می‌کنم، من انسان فوق‌العاده‌ای هستم، من احساس فوق‌العاده‌ای دارم.

 

۶- و: وفادار و مسئولیت‌پذیر هستند.

فروشندگان موفق اگر در زندگی از چیزی راضی نیستند مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرند. و چنانچه از درآمدشان راضی نیستند، با مشتریان بیشتری ملاقات و ارتباط برقرار می‌کنند. همهٔ فروشندگان موفق به خود وفادارند و به‌شدت اقدام گرا هستند، آن‌ها ضرورت را حس می‌کنند و در لحظه، عمل می‌کنند و گام‌های سریع برمی‌دارند.

 

۷- د: دوستی و رفاقت.

فروشندگان موفق خوب می‌دانند که طرز تفکرشان، میانگین ۵ نفری است که با آن‌ها معاشرت دارند. پس از افراد منفی دوری می‌جویند، چون آن‌ها را پایین می‌کشند و در عوض با افراد مثبت، موفق و شاد در ارتباط هستند.

 

 

 

شاد باشید. سید محمد مصطفوی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.